24. – 29. 8. 2022 Salza a Enns s kaňoningem, Welká Wodácká shoW

Salza a Enns s kaňoningem, Welká Wodácká shoW

Pro začínající na divoké vodě a prohloubení "postkovidového" sociálního kontaktu

24. – 29. 8. 2022 z Kroměříže

Odjezd středa poledne, návrat pondělí podvečer autobusem z Kroměříže.

24. – 28. 8. 2022 z FM – Ostrava – Olomouc - Brno

Možnost omezeného počtu míst naši dopravou dodávkami po trase FM – Ostrava – Olomouc - Brno s odjezdem středa ODPOLEDNE a návratem NEDĚLE noc (24. – 28. 8. 2022). Přesné nástupní místa a časy určíme v týdnu konání akce. Možno nastoupit kdekoliv po trase. Naše dodávky by neměly jet přes Kroměříž.

Skvělý SRPNOVÝ prázdninový termín oslavíme velkolepou divokou vodou v Rakousku.

Řeka Salza se řadí mezi nejoblíbenější akce našeho klubu. Je vhodná pro začínající na divoké vodě i pro zkušené matadory. Není vodáka, který by neměl ponětí o této výborné možnosti divoké vody v Rakousku, která uspokojí i tu nejnáročnější vodáckou duši. Enns - relativně krátký a odpočinkový úsek s malým a nenáročným kaňoningem, na kterém budeme překonávat překážky proti proudu potoka.

 

Plán akce:

 

Středa - polední odjezd z nástupního místa v KROMĚŘÍŽI (místem a čas upřesníme týden před akcí dle dopravce), podvečerní příjezd do kempu, podle časových možností provedeme teoretickou instruktáž bezpečnosti splutí, záchrany a sebezáchrany, techniky pádlování, chování na vodě a příp. rozdělení vybavení, úvodní večerní párty v kempu si zpříjemníme táborákem, grilováním a posezením.

 

Čtvrtek - skupinu rozdělíme na flexibilnější podskupiny (v každé bude náš zkušený instruktor + pedagog a část studentů dle celkového počtu), ponoříme lodě a pádla do průzračné vody řeky v horní polovině toku Salzy, která se dá i pít, většinu dne strávíme nácvikem techniky pádlování (najíždění do proudu, zastavování, zatáčení), a i praktickým nácvikem plavání na divoké vodě, sebezáchrany a záchrany tonoucího pomocí záchranného lana (házečky). Na vodě si zahrajeme i vodácké hry, vrcholem splutí bude překonání známé peřeje u kempu Wildalpen (tuto řádně zajistíme, kdo bude chtít, může si peřej sjet hned několikrát)/ pozn. daný den se budeme pohybovat na mírně tekoucí vodě, která bude postupně zvyšovat svou náročnost do max. WW I+.

 

Pátek - splutí zahájíme na místě, na kterém jsme ukončili úterní splutí, budeme pokračovat vstříc krásným peřejím a útvarům na řece, které budou nabývat na síle i intenzitě a my si jich budeme do sytosti užívat. Uděláme si zastávku u známého skákacího místa u visutého mostu, kde budete mít možnost skočit si z výšky můstku do řeky, dle časových možností vrcholem splutí je průjezd krásnou soutěskou.

 

Sobota - odpočinkový výšlap na vodopády z infocentra, vstup na vodopády není v ceně akce cca 7,5 EUR, dle časových možností splutí soutěsky nebo koupání a odpočinek na pláži a testování paddleboardu.

 

Neděle - Enns s mini kaňoningem, relativně krátký a odpočinkový úsek, na horní části je soutěska, kde se po zaparkování lodí a cca po 200 m pěší chůze dostaneme na malý a nenáročný mini kaňoning, na kterém budeme překonávat překážky proti proudu potoka, tento zvládne průměrně fyzický zdatný člověk (tudíž bez problémů všichni), kaňon je moc pěkný, impozantní a skvělé odpočinkové místo, pokračování řeky Enns a své druhé polovině si užijeme úsek cca 600 m s opravdu pěknými vlnám

 

Pondělí - balení, loučení a bezpečný návrat směr ČR a Kroměříž.

 

Ubytování:
Všechny noci přespíme v jednom pěkném kempu ve vašich stanech (+karimatka, + spacák).

Kemp je přímo u řeky Salzy s výhledem na tu nejlepší vlnku, kterou si můžeme všichni sjet i opakovaně. Nachází se ve Wildalpenu, se skvělou dostupností do obchodu, restaurace/ baru. Je zde slušné zázemí v dostatečném počtu a zdarma: WC, sprchy, ohniště i společenská místnost sloužící i jako kuchyňka s indukčními deskami.

 

Obtížnost:

WW II – III

vhodné pro začínající na divoké vodě i zkušenější vodákyZákladní příspěvek účastníka u přihlášení: 5.500 Kč

Pozn. 5500 Kč/ při plném obsazení autobusu/ bereme zde rezervu hlavně pro navýšení cen PHM pro dopravu/, při menším počtu příspěvek účastníka dále dohodou.

 

Přihlásit se na akci

 

Příspěvek zahrnuje: kempování - stanování ve vašich stanech, místo na lodi (typ lodě nafukovací dvoumístná kanoe typu Baraka), pádlo, plovací vestu, helmu, neopren, vodáckou bundu, společný voděodolný vak, instruktáž techniky jízdy a sebezáchrany a záchrany, svoz suchých věcí do cíle plavby, lékárnička, záchranné prostředky, doprovod zdravotníka a instruktorů vodní turistiky a raftingu a pedagogů.

A dále příspěvek zahrnuje: příruční gril, fotky a záběry focené našim vodáckým foťákem a památeční skupinová fotografie, kterou dostanete od nás na památku přímo na akci.

A hlavně pohodu, zábavu a skvělé zážitky J

Příspěvek nezahrnuje: stravování, pojištění do zahraničí (nutné cestovní pojištění s připojištěním raftingu do WW III), a nic co není vysloveně uvedeno.

Pozn. Každý den máte možnost nákupu potravin přímo v obci Wildalpen. Každý den budeme volit tak, ať všichni v pohodě fyzicky zvládají, úseky lze dle domluvy prodloužit nebo zkrátit, nebo nahradit alternativním programem (př. u řeky Enns je rovněž možnost pěší túry po lávkách kolem řeky). Vše se budeme snažit realizovat k vaší plné spokojenosti, zážitkům a bezpečného návratu.

Část příspěvku účastníka bude použitý na akce pro děti a mládež dětských domovů prostřednictvím podpory sportovních akcí a prožitkových kurzů první pomoci. Máte organizaci, kterou chcete podpořit? Ozvěte se nám.


Další možnosti: Lze s námi vyrazit i přes cafeterii Benefit plus program.Nebo se zeptejte svého zaměstnavatele, zda můžete čerpat na dovolenou z fondů FKSP. Rádi vašemu zaměstnavateli vystavíme na akci s námi fakturu. Jenom to musíme vědět dostatečně dopředu, nejlépe při objednávání akce.

Máte svou skupinu, pro kterou chcete vymyslet akci programem i termínem na přání? Ozvěte se nám. Rádi s akcí pomůžeme a na podmínkách se dohodneme. Akce zdarma pro vás, nebo zvýhodnění pro celou skupinu. Záleží na vás, jak s bonusem naložíte.


Zapojte se do našeho týmu! Možností je hodně, od pomocných prací až po plánování a organizaci akcí. Aktuálně hledáme: instruktory vodní turistiky a raftingu řidiče pro naše dodávky, a další. Vaši snahu odměníme akcí pro vás na naše náklady, příspěvky na školení, kurzy a příspěvky na vybavení. A samozřejmě skvělou práci s lidmi pro lidi v přírodě.Kontakt pro dotazy, více informací, skupinové požadavky a nabídku spolupráce: Ing. Petr Goldmann, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 724480632Program může být vzhledem k aktuální situaci adekvátně upraven. Akce se řídí smluvními podmínkami spolku Sportovní-klub.cz, z.s. Akce se koná za každého počasí a při minimálním počtu přihlášených osob.Těšíme se na vás!
Tým spolku Sportovní-klub.cz

Comments

loga partneri 2017 10