Plachetnicí po Chorvatských ostrovech v květnu

DSCN4173
GOPR0605
SANY0954
DSCN4167
IMG_20170611_153632
IMG_20171021_151844
noname_9
OdplutzKomie
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8
 

Plachetnicí po Chorvatských ostrovech v květnu 4. 5. – 13. 5. 2018

Novinka našeho klubu! Tato plavba je pro nás možností, jak si odpočinout od všedních starostí už před začátkem hlavní letní sezóny dovolených. Můžeme spolu zažít krásu jednoho z nejčistších a nejhezčích moří ve středozemí a užít si pocit svobody a dobrodružství jarního jachtingu. Bude-li nám přát počasí pojedeme „na plachty“, což doplníme koupáním na širém moři a pochopitelně v malebných a jinak nedostupných ostrovních zátokách.

 

Ať už zakotvíme v opuštěné zátoce nebo se vyvážeme v ostrovní vesnici, poznáme Chorvatsko z jiného pohledu. K tomu si (pod dohledem kapitána) můžeme vyzkoušet řízení lodi a navigaci. To, že se při kotvení či vyvazování lodi v přístavu zapojíte je samozřejmé a počítá se s tím. Nejdůležitější je prožití aktivního odpočinku s partou přátelských lidí v zajímavém prostředí.

 

Odjezd z ČR v pátek ve večerních hodinách, v sobotu kolem poledne příjezd do HR, v sobotu ve večerních hodinách nalodění a vyplutí. V pátek do 17:00 návrat do místa vyplutí, sobota do 9:00 opuštění lodi a cesta do ČR.

 

Na lodi budeme spát, pít, hodovat, zpívat... prostě většinu týdne strávíme na pohupující se plachetnici s výlety na břeh ostrovů.
Trasa plavby: Split – ostrov Brač (zátoka Stiniva) – ostrov Vis (město Komiža) – ostrov Biševo (modra špilja) – ostrov Ravnik (zelena špilja) – ostrov Veli Budikovac – ostrov Lastovo – ostrov Korčula (město Korčula) – ostrov Hvar (obec Sveta Nedelja) – ostrov Hvar (Hvar) – ostrov Brač (zátoka Lučica) – Split.
Trasa plavby je jen orientační a závisí na stavu počasí a domluvě s posádkou.

 

 

Další informace

Plavba není vhodná pro osoby trpící kinetózou - cestovatelskou nevolností neboli mořskou nemocí. Loď bude mít 3-4 dvoulůžkové kajuty, které budou obsazeny vždy dvěmi osobami. Loď bude mít 1-2 toalety. Loď má salón - hlavní kajutu s jídelním stolem, kuchyní a zázemím kapitána. Zde se i stravujeme, pokud není počasí pro stolování na palubě. Strava bude řešena tak, že posádka se bude střídat v kuchyni a přípravě jídla podle dohody či stanoveného itineráře. Potraviny nakoupíme před plavbou v ČR další dokupování bude v Chorvatsku. Když budeme v blízkosti restaurace můžeme se stravovat tam. Případné speciální požadavky a omezení v potravinách je potřeba předem ohlásit a konzultovat, zda je reálné jim vyhovět. Kapitán může rozhodnout o trase plavby a tuto upravovat podle předpovědi počasí, posádka má právo, poradního hlasu. Kapitán na lodi může přidělit posádce role při řízení a či jakoukoli práci, jak to bude zapotřebí.

 

Jaké bude počasí

V květnu v Chorvatsku může být počasí jakékoli, kromě plavek tak budete potřebovat i bundu a čepici. Průměrná teplota vzduchu v květnu bývá 16-19°C. Historická maxima 33°C. Počet teplých dní s teplotou 25°C a více v průměru 9. Teplota moře v průměru 17,3 °C.
Další možnosti: Lze s námi vyrazit i přes cafeterii Benefit plus program:

 

Kontaktní osoba pro přihlášení, více informací, individuální požadavky nebo nabídku spolupráce:

Ing. Petr Goldmann, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. +420724480632

Comments

loga partneri 2017 10