Průvod čertů v Mariazell

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
 

Průvod čertů v Mariazell - Příjemná procházka v poutním místě s večerním zážitkem 25.11.2017

Horská vesnice Mariazell patří k nejvýznamnějším poutním místům ve střední Evropě. Jsou to zároveň i horské klimatické lázně a nad městečkem se rozprostírá oblíbené lyžařské středisko. Dopolední procházkou vystoupíme na vyhlídkový vrchol Bürgeralpe s pohledem na Alpy. Poté si prohlédneme slavnou poutní baziliku, krásné centrum. V historické části města projdeme cestou k pohyblivému betlému a uvidíme 5 metrů vysokou perníkovou chaloupku. Zhlédnete také největší adventní věnec v Rakousku o průměru 12 metrů a váze 6 tun.
Mariazell - poutní místo v Rakousku

 

Mariazell leží v Horním Štýrsku v nadmořské výšce 868 metrů. Samotné město je skutečně maličké. Tvoří ho jen pár ulic a hlavní náměstí, jemuž dominuje poutní bazilika s velice zajímavým a zvláštním průčelím – mezi barokními věžemi s kupolemi stojí ještě gotická věž. Prohlédneme si historickou část města s dominantou slavné baziliky Mariazell s doprovodem.


Projdeme křížovou cestou k pohyblivému betlému a uvidíme 5 metrů vysokou perníkovou chaloupku. Zhlédneme také největší adventní věnec v Rakousku o průměru 12 metrů a váze 6 tun. Ve městě dále nalezneme např. kavárnu na rohu Hlavního náměstí a pekárnu medových perníků Pirker, vyrábějící čistě přírodní produkty. Dále můžeme navštívit likérku, pivovar i muzeum perníků. Na adventním trhu před bazilikou jsou u stánků nabízeny tradiční produkty – medovina, perníčky, výrobky z jedlového dřeva a včelího vosku a další. Ve městě je spousta vánočních atrakcí – andělský poštovní úřad, živé jesličky a několik betlémů včetně mechanického.

 

Průvod čertů - Krampuslauf
Adventní zvyk Rakouských horských vesnic, tzv. Perchtenlauf nebo Krampuslauf (běh čertů). Téměř v každém městě dolního Rakouska můžeme před Vánocemi obdivovat víkendové průvody čertů. Čerti jsou oblečení do kůží, na hlavách mají ze dřeva vyřezávané masky s hrozivými výrazy. Do pochodu jim hraje rocková hudba typu Ramstein a za cinkotu zvonů a mlácení s řetězy prochází průvod přes náměstí. Diváci jsou většinou odděleni od průvodu hrazením, mohou se však často s čerty vyfotit. Není výjimkou, že je některá ta blondýnka z davu čerty unesena (a později zase vrácena). Přestože je celá akce vedena v mírumilovném stylu, může zážitek nechat - zejména u menších dětí - dost traumatické zážitky. Zvažte tedy účast velmi malých dětí na této akci.

 

Program

5:00 odjezd Ostrava
11:30 příjezd Mariazell, program ve městě a okolí
18:00 začátek průvodů čertů ve vesničce St. Sebastian
20:00 ukončení průvodu
02:00 příjezd Ostrava

 

Nocleh a strava

Jednodenní akce bez noclehu. V centru města Mariazell mají v adventních stáncích plno zajímavých krajových dobrot.


Doprava

Doprava je zajištěna pohodlným autobusem nebo mikrobusem.
Nástupní místo: Ostrava (popř. Havířov nebo Frýdek-Místek)

 

Comments

loga partneri 2017 10