Rozloučení s perlami rakouských řek Salza a Enns

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
18
19
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
 
Rozloučení s perlami rakouských řek Salza a Enns 29. 9. - 1. 10. 2017

 

Akce Salza se řadí mezi klasiky našeho klubu. Řeka je vhodná pro začínající na divoké vodě i pro zkušené matadóry. Není vodáka, který by neměl ponětí o této výborné možnosti divoké vody v Rakousku, která uspokojí i tu nejnáročnější vodáckou duši!

 

První den ponoříme lodě a pádla do průzračné vody řeky Salzy, která se dá i pít! Splutí zahájíme překonáním známé peřeje u kempu Wildalpen a ukončíme neméně známou soutěskou, která prověří naši techniku. Začátek června je ideální doba, kdy je krásné počasí a lze i chytnout slušný stav vody v řece.

 

Druhý den řeka Enns s canyoningem. Řeka není tolik technická, jako Salza, za to vlny na ní jsou opravdu velké, některé přímo mohutné, že se háček na chvíli ztratí zadákovi z dohledu. Splutí tohoto kratšího úseku navíc zpestří jednoduchý canyoning korytem potoka vlévajícího se přímo do řeky Enns. V případě, že to vodní stav potoka dovolí, dojdeme až na konec kaňonu, kde potok padá z velké výšky přímo k nám do kaňonu. Kdo bude chtít, může se přímo ve vodopádu osprchovat :-)

 

Ubytování
První i druhou noc budeme spát v cíli splutí Salzy v pěkném kempu Palfau se slušným a novým zázemím (WC, sprchy, restaurace, bar, ohniště).

 

Program
Pátek: Odjezd v podvečerních hodinách.
Sobota: Příjezd v noci k řece Salza, dospání, splutí úseku Wildalpen – Palfau (19 km WW II – III), ubytování v cíli v kempu, relax :-)
Neděle: Přejezd k řece Enns, splutí úseku Gesausee – Kummerbrucke (11 km WW II – III), cca uprostřed splutí jednoduchý canyoning, odjezd do ČR. Návrat v nočních hodinách.

 

Obtížnost
Obtížnost řek: WW II – III, vhodné pro začínající na divoké vodě i zkušenější vodáky.

 

Comments

loga partneri 2017 10