Vavřinecký potok

Vavřinecký potok 13. – 15. 10. 2017

• Bude i svařáková párty! Je libo jahodový nebo mandarinkový svařák?


Na první pohled romantický potůček, který lze lehce překročit suchou nohou. Na pohled druhý potok plný proudící vody s peřejemi o obtížnosti až WW II+ pod nízkými lávkami. To vše je Vavřinecký potok ve Středních Čechách.
Po druhém říjnovém týdnu se o víkendu otevřou stavidla stejnojmenného rybníka, aby na závěr sezony dopřála vodákům ojedinělé povyražení. Nejdelší slalomová trať na světě s přírodními brankami v podobě rostoucích stromů přímo v korytě nutí pádlery být neustále ve střehu, každá nepozornost je po zásluze odměněna :-)
Tento svátek vodáků z širokého okolí i vod mezinárodních má i svoji suchozemskou část. V sobotu večer se přímo v obci, ve které budeme ubytováni, koná tradiční vodácký maškarní bál. K oslavám připojíme i kytárky, gril, svařák a všudypřítomnou pohodu, což jsou neodmyslitelné součásti našich akcí.

Program:
Pátek: Odjezd z nástupních míst v odpoledních hodinách. Po příjezdu na místo ve večerních hodinách se ubytujeme, zprovozníme gril, vytáhneme kytárky…
Sobota: Sjezd do Toušic (18 km), večer možnost návštěvy vodáckého bálu, pokračování předchozí večer započaté pohody…
Neděle: Dopoledne splutí stejného, popř. zkráceného (13 km) úseku, poté odjezd domů.

Obtížnost:
WW I – WW II+ Akce je vhodná pro vodáky se zkušenostmi s ovládáním lodi v rychle proudící vodě.

Ubytování:
Ubytováni bude zajištěno v kempu nebo v turistické základně.

Doprava:
Doprava je v ceně akce z tradičních nástupních míst, kterými jsou: Havířov a Frýdek Místek, popř. dle předchozí domluvy Ostrava a po cestě směr Brno a D1 (záleží zejména na počtu zájemců z daného místa).

Odjezd z nástupních míst plánujeme v odpoledních hodinách, přesný čas a místo bude upřesněno v podrobných propozicích, které vám zašleme v týdnu před akcí.
Předpokládaný návrat do ČR ve večerních hodinách, cca 20:00 Brno, 22:00 Havířov/Frýdek Místek. Čas je pouze orientační, může se měnit oběma směry v závislosti na včasném odjezdu, dopravních či dalších podmínkách.

 

Přejete-li si přijet vlastní dopravou, neváhejte se ozvat, na podmínkách se domluvíme.
Samostatně lze domluvit i kompletní zapůjčení vodáckého vybavení na akci.

Comments

loga partneri 2017 10