31. 7. – 4. 8. 2020 Prázdninová Ohře „hrad Loket, Svatošské skály a lázně K. Vary“

31. 7. – 4. 8. 2020  Prázdninová Ohře „hrad Loket, Svatošské skály a lázně K. Vary“

Letní aktivní dovolená pro rodiny s dětmi i jednotlivce

Turistická řeka vhodná pro více denní rodinné putování. Řeka protéká pomalým proudem okolo historicky zajímavých míst. Na skále se vypíná hrad Loket s památkovou rezervací. Pod Loktem přicházejí nejpěknější peřeje v okolí Svatošských skal, skládající se ze skalních věží prazvláštních tvarů. Pak řeka teče směrem k lázeňskému městu Karlovy Vary, kde navštívíme věhlasnou promenádu. Pod městem přibývá drobných peřejí v lesnatém údolí, kde nejznámější je peřej Hubertus. Ochutnáme Ottův pramen v lázních Kyselka.

Pěkná příroda, zajímavé lázeňské místa včetně hradu Loket jsou zlatým hřebem našeho putování.

Program:

pátek: Odjezd v dopoledních hodinách z nástupních míst Havířov, OV nebo FM a dále směr Olomouc, Brno a řeka Ohře. Postavení stanů a uvítací párty.

sobota: Dopoledne zaučení nováčků, technika jízdy na vodě a záchrana. Následuje splutí úseku z vodáckého tábora – na tábořiště pod hradem Loket (13 km). Krásným údolím do Královského poříčí a přírodní památkou Údolí Ohře. Možnost večerní prohlídky okolí hradu s městskou památkovou rezervací.

neděle: Loket – K. Vary (14 km), zastavíme se u Svatošských skal s žulovými rozpukanými masívy. V lázeňském městě možnost prohlídky věhlasné promenády a ochutnávka tradičních oplatků a léčivých pramenů (určitě se zkusíme najít pramen s Becherovkou).

pondělí: K. Vary – Radošov (17 km), užijeme si malou cvičnou peřej Hubertus a můžeme ochutnat známý Ottův pramen v lázních Kyselka.

úterý: Radošov – Vojkovice (8 km), krátký odpočinkový a rozlučkový úsek s touto nádhernou řekou. Po splutí společně sbalíme vybavení a po občerstvení návrat zpět. Návrat ve večerních hodinách v cca 22 hod.

Obtížnost:
WW I-
akce vhodná i pro rodiny s dětmi, nezkušené na vodě a začátečníky, které vše naučíme, k dispozici jsou plastové kánoe (pro rodiny s dětmi nafukovací kánoe), typ lodí upřesníme dle celkového počtu před akcí.

Ubytování:
Spát budeme v kempech, nezapomeňte si proto stany (příspěvek zahrnuje min. 2 osoby na stan). Kempy jsou standardně vybavené, restaurace i obchody se nachází v rozumné docházkové vzdálenosti, stejně tak i lázeňské památky a zajímavosti.

Doprava:
Doprava je v příspěvku za akci z tradičních nástupních míst, kterými jsou: Havířov, Ostrava (příp. Frýdek Místek), popř. dle předchozí domluvy kdekoliv po cestě směr Olomouc, Brno, Praha a řeka Ohře.

Odjezd z nástupních míst plánujeme v dopoledních hodinách, přesný čas a místo bude upřesněno v podrobných propozicích, které vám zašleme v týdnu před akcí.
Návrat zpět na nástupní místa přibližně v cca 22:00h. Čas je pouze orientační, může se měnit oběma směry v závislosti na včasném odjezdu a dopravních podmínkách.

Přejete-li si přijet vlastní dopravou, neváhejte se ozvat, na podmínkách se lze domluvit. Tuto možnost ale vzhledem k putovnímu charakteru akce a tím spojeným převozům aut nedoporučujeme, využijete-li však tuto možnost, počítejte prosím se zapojením i vašeho auta do přejezdů tak, abychom svezli stany, spacáky do dalšího kempu a na vodě jeli nalehko.

Příspěvek účastníka u přihlášení:
2.990 Kč

Dětský zvýhodněný příspěvek do 6,99 let:
2.490 Kč

Možnost vodáckého kompletu (neopren a vodácká bunda) - za příspěvek + 250 Kč/ osobu a celou akci/ není nutný/ u dětí však doporučujeme (ochrana proti stříkající vodě, nepřízni počasí nebo nechtěnému vykoupání).

Příhlásit se můžete zde

Příspěvek účastníka zahrnuje: dopravu z uvedených nástupních míst s přejezdy, místo na lodi, pádlo, vestu, u dětí helma, doprovod instruktorů vodní turistiky a raftingu, kempovné (ubytování ve vašich stanech – min. 2 osoby na stan), gril a hlavně - dobrou zábavu!

Příspěvek účastníka nezahrnuje: neopren a vodáckou bundu (možnost půjčení kompletu za 250 Kč na celou akci), stravu a dále nic co není vysloveně uvedeno.

Další možnosti: Lze s námi vyrazit i přes cafeterii Benefit plus program. Nebo se zeptejte svého zaměstnavatele, zda můžete čerpat na dovolenou z fondů FKSP. Rádi vašemu zaměstnavateli vystavíme na akci s námi fakturu. Jenom to musíme vědět dostatečně dopředu, nejlépe při objednávání akce.

Chcete více výhod? Nechte nám vzkaz s uvedením kontaktní osoby ve vaší společnosti. Rádi vašemu zaměstnavateli nabídneme spolupráci s našim spolkem. Podaří-li se spolupráci realizovat, vyberte si libovolnou akci dle dohody pro vás jako pozornost.

Zapojte se do našeho týmu! Možností je hodně, od pomocných prací až po plánování a organizaci akcí. Aktuálně hledáme: instruktory vodní turistiky a raftingu a figuranty prožitkových kurzů první pomoci. Vaši snahu odměníme akcí pro vás na naše náklady, příspěvky na školení, doškolovací kurzy a příspěvky na vybavení. A samozřejmě skvělou práci s lidmi pro lidi v přírodě.

Kontakt pro více informací, individuální požadavky a nabídku spolupráce: Ing. Petr Goldmann, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 724480632