15. – 19. 7. 2020 Prázdninová Vltava „přes desatero hradů a zámků“

15. – 19. 7. 2020  Prázdninová Vltava „přes desatero hradů a zámků“

Letní aktivní dovolená pro rodiny s dětmi i jednotlivce

Výhoda pro vás: tradičně začínáme ve středu, se plutím od čtvrtku. Vyhneme se tak davům vodákům, začínajících v pátek nebo sobotu. Lépe si tak vychutnáme pěknou řeku i vše kolem ní.

Tato nejdelší řeka na území České republiky v části pod přehradami Lipno I a II představuje klasiku pro vícedenní vodácké výpravy. Příjemně tekoucí voda s hravými peřejkami, vyhlášenými splavnými jezy a krásným okolím chytne každého. Zkušené, peřejemi mnoha řek ošlehané zadáky se svými háčky, nebo koupele nebojících se nováčků na plastových kánoích (našimi instruktory vždy zajištěné) i rodiče s dětmi preferujících pohodlí a stabilitu nafukovacích lodí. Výhledy na hrad Rožmberk či plavba Českým Krumlovem jsou pak třešničkou na celém tomto dortu.

Na Vltavě je spousta možností zábavy i na souši. Na své si přijdou milovníci kultury - každý večer budeme spát poblíž historických památek: Vyšší Brod, Rožmberk, Český Krumlov, Zlatá Koruna. Gastronomie: vyhlášené palačinky pod zámeckými schody v Krumlově, vyznávače odpočinku u grilu, který bereme s sebou, ohně a jiných zdrojů tepla i sportu (kempy nabízí mnoho možností). Pro větší zábavu vezmeme opět SUPa (stand-up-paddle board). Zadaří-li se jako vloni, uděláme hromadný sběr hřibů a v kempu pořádnou smaženici!

Program:

středa: Odjezd v dopoledních hodinách z nástupních míst Havířov, OV nebo FM a dále směr Olomouc, Brno a Vyšší Brod. Postavení stanů a uvítací párty.

čtvrtek: Dopoledne zaučení nováčků, technika jízdy na vodě a záchrana. Následuje splutí úseku z Vyššího Brodu do Rožmberka (15 km).
Hrad Rožmberk v cíli se nachází do 10 min chůze pro možnost večerní prohlídky teras.

pátek: Úsek Rožmberk – Nové Spolí v Českém Krumlově (17 km).
Historické centrum, hrad a zámek se nachází do 15 min chůze od kempu.

sobota: Nové Spolí – Zlatá koruna – odpočinek u táboráku, s večerní prohlídkou okolí kláštera.

neděle: Zlatá koruna – Boršov. Křtění vodáckých nováčků. Ukončení plavby, společné foto. Po splutí společně sbalíme vybavení a po občerstvení návrat zpět. Návrat ve večerních hodinách v cca 21 hod.

Obtížnost:
WW I-
akce vhodná i pro rodiny s dětmi, nezkušené na vodě a začátečníky, které vše naučíme, k dispozici jsou plastové kánoe (pro rodiny s dětmi nafukovací kánoe). Pro větší zábavu opět bereme i SUPy (stand-up-paddle boardy), typ lodí upřesníme dle celkového počtu před akcí

Ubytování:
Spát budeme v kempech (Vyšší Brod, Rožmberk, Český Krumlov, a Zlatá Koruna, nezapomeňte si proto stany (příspěvek zahrnuje min. 2 osoby na stan). Kempy jsou dobře vybavené, restaurace i obchody se nachází přímo v kempu i v rozumné docházkové vzdálenosti, stejně tak i historické památky.

Doprava:
Doprava je v příspěvku za akci z tradičních nástupních míst, kterými jsou: Havířov, Ostrava (příp. Frýdek Místek), popř. dle předchozí domluvy kdekoliv po cestě směr Olomouc, Brno a Pelhřimov.

Odjezd z nástupních míst plánujeme v dopoledních hodinách, přesný čas a místo bude upřesněno v podrobných propozicích, které vám zašleme v týdnu před akcí.
Návrat zpět na nástupní místa přibližně v cca 21:00h. Čas je pouze orientační, může se měnit oběma směry v závislosti na včasném odjezdu a dopravních podmínkách.

Přejete-li si přijet vlastní dopravou, neváhejte se ozvat, na podmínkách se lze domluvit. Tuto možnost ale vzhledem putovnímu charakteru akce a tím spojeným převozům aut nedoporučujeme, využijete-li však tuto možnost, počítejte prosím se zapojením i vašeho auta do přejezdů tak, abychom svezli stany, spacáky do dalšího kempu a na vodě jeli nalehko.

Příspěvek účastníka u přihlášení:
2.990 Kč

Dětský zvýhodněný příspěvek do 6,99 let:
2.490 Kč

Možnost vodáckého kompletu (neopren a vodácká bunda) - za příspěvek + 250 Kč/ osobu a celou akci/ není nutný/ u dětí však doporučujeme (ochrana proti stříkající vodě, nepřízni počasí nebo nechtěnému vykoupání).

Příhlásit se můžete zde

Příspěvek účastníka zahrnuje: dopravu z uvedených nástupních míst s přejezdy, místo na lodi, pádlo, vestu, u dětí helma, doprovod instruktorů vodní turistiky a raftingu, kempovné (ubytování ve vašich stanech – min. 2 osoby na stan), gril a hlavně - dobrou zábavu!

Příspěvek účastníka nezahrnuje: neoprén a vodáckou bundu (možnost půjčení kompletu za 250 Kč na celou akci), stravu a dále nic co není vysloveně uvedeno.

Další možnosti: Lze s námi vyrazit i přes cafeterii Benefit plus program. Nebo se zeptejte svého zaměstnavatele, zda můžete čerpat na dovolenou z fondů FKSP. Rádi vašemu zaměstnavateli vystavíme na akci s námi fakturu. Jenom to musíme vědět dostatečně dopředu, nejlépe při objednávání akce.

Chcete více výhod? Nechte nám vzkaz s uvedením kontaktní osoby ve vaší společnosti. Rádi vašemu zaměstnavateli nabídneme spolupráci s našim spolkem. Podaří-li se spolupráci realizovat, vyberte si libovolnou akci dle dohody pro vás jako pozornost.

Zapojte se do našeho týmu! Možností je hodně, od pomocných prací až po plánování a organizaci akcí. Aktuálně hledáme: instruktory vodní turistiky a raftingu a figuranty prožitkových kurzů první pomoci. Vaši snahu odměníme akcí pro vás na naše náklady, příspěvky na školení, doškolovací kurzy a příspěvky na vybavení. A samozřejmě skvělou práci s lidmi pro lidi v přírodě.

Kontakt pro více informací, individuální požadavky a nabídku spolupráce: Ing. Petr Goldmann, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 724480632