Třídenní Salza a Enns s kaňoningem „v plné palbě“

tridenni salza a enns s kanoningem

Třídenní Salza a Enns s kaňoningem „v plné palbě“

Guláš – teplé polévky – grilování – snídaně – spaní na matracích – doprava

Podzimní rozloučení s řekou nikdy nekončící párty

10. – 13. 10. 2019


Skvělý termín poloviny října oslavíme velkolepou třídenní divokou vodou v Rakousku (odjíždíme z nástupních míst ve čtvrtek odpoledne, návrat v neděli v noci). Naší výpravu zpestříme společným pohodlím: Guláš – teplé polévky – grilování – snídaně – spaní na matracích v podkroví budovy a nikdy nekončící párty.

Řeka Salza se řadí mezi nejoblíbenější akce našeho klubu. Je vhodná pro začínající na divoké vodě i pro zkušené matadory. Není vodáka, který by neměl ponětí o této výborné možnosti divoké vody v Rakousku, která uspokojí i tu nejnáročnější vodáckou duši.

Enns - relativně krátký a odpočinkový úsek s malým a nenáročným parádním kaňoningem, na kterém budeme překonávat překážky proti proudu potoka.

Tato akce je plánovaná pro menší počet těch, kteří si to chtějí rozloučení se Salzou v pohodě užít bez velkých davů. Proto nabízíme pouze variantu „v plné palbě“, která zahrnuje:

Snídaně:
Bude různorodá - párky, vajíčka, sýry, uzeniny, ovoce, zelenina, musli, marmalády, pečivo, vánočka, máslo, medy, káva, čaj. Všeho bude dostatek, budeme se mít skvěle.

Večeře:
Bude rozmanitá s grilováním a přípravou masa, sýrů, hermelínů s doplňkovým opékáním klobás, uzenin, připravenými zeleninovými saláty, oblohami, přílohami.
Domácí guláš od maminky, zelňačka, fazolačka. Všeho bude dostatek, budeme se mít dobře.

Spaní:

V pohodlí na matracích v místnosti podkroví budovy.

Kemp:
Všechny noci přespíme v jednom dobře vybaveném kempu v cíli splutí, je zde slušné zázemí: WC, sprchy, bar, ohniště i společenská místnost v případě nepřízně počasí.

Program:
čtvrtek - odpolední odjezd z ČR s podvečerním příjezdem, pojedeme našimi dodávkami, ubytování jsme ekluzivně pro vás zajistili v podkroví budovy ve společné místnosti s oddělenými kójemi na matracích - stačí vám pouze spacák, welcome drink ala vodácká klíšťata Sportovního-klubu.cz, přivítaní, večeře

pátek - snídaně, divoká voda Salza na kánoích typu Baraka, instruktáž ovládání lodě, záchrana, sebezáchrana, technika jízdy na divoké vodě, splujeme horní část Salzy/ rozpádlování a souhra posádek/ tento úsek je odpočinkový a méně náročný, zpestříme vodáckou hrou na vodě i břehu, součástí bude i náš foťák, máme své místa kde ho využijeme pro zachování vašich intenzivních avšak bezpečných zážitků, večeře

sobota - snídaně, navážeme na předchozí den ukončené plavby a splujeme spodní část Salzy/ užití si peřejí a spodní soutěsky až do kempu/ tento den si ověříme zkušenosti a dovednosti předchozí den nabyté, odvážlivci si skočí ze skokanského můstku a v soutěsce ze skály do řeky, vrcholem daného dne a i celého víkendu je vyhlášená soutěska kterou si splujeme, následuje odpočinkový úsek až do kempu, večeře

neděle - snídaně, upřesnění programu na místě dle nálady účastníku s ohledem na počasí, pro ty co chtějí přesun do vedlejšího údolí na krátké a nenáročné a odpočinkové splutí řeky Enns, kde vrcholem dne je nenáročný kaňoning proti proudu potoka protékajícím několik staletí úzkou skalnatou soutěskou kterou si projdeme pěšky, fyzicky zvládne průměrně zdatný jedinec, odpočinkový den na vodě a pěší v soutěsce/ celkem na vodě i soutěska cca 3 hod., odpolední odjezd zpět po cca 16hod., večerní příjezd po cca 23 hod.
Další možností dne je samostatná pěší turistika cca 2 hod. a návštěvy kaskády nedalekých vodopádů.

Obtížnost
WW II – III - vhodné pro začínající na divoké vodě i zkušenější vodáky

Příspěvek účastníka u přihlášení pod stany s grilováním:

4.890 Kč

Dotovaný příspěvek 50% pro zaměstnance spolupracujících společností:

2.445 Kč

 

Klubový dotovaný příspěvek 90% pro spolupracující parťáky s naším klubem:

489 Kč (nebo 2 láhve ohnivé vody ke kytaře)

 

Přihlásit se můžete zde: https://forms.gle/Q2aJuF55AYeTKJZa9

 

 

Příspěvek zahrnuje:

Nafukovací loď typu Baraka na divokou vodu, vodácká výstroj - neopren, vodácká bunda, vodácká helma, záchranná vesta, pádlo, doprovod a dohled instruktorů vodní turistiky a raftingu, instruktáž bezpečnosti, techniky jízda na divoké vodě, záchrany, sebezáchrany, použití házečky včetně praktického nácviku na řece, splutí řeky Salza/ Enns. Kompletní doprava a doprava na místě: přeprava odobních věcí a přepravu řidičů zpět k autům tzv. klasický vodácký pendl, dále přeprava kompletního vodáckého vybavení. A dále: Guláš – teplé polévky – grilování – snídaně – spaní na matracích.

Část příspěvku účastníka bude použitý na akce pro děti, mládež a postižené osoby formou podpory sportovních akcí a prožitkových kurzů první pomoci. Znáte organizaci, kterou máme podpořit? Napište nám!

Příspěvek nezahrnuje:

pojištění, a nic co není vysloveně uvedeno.

 

 Další možnosti: Lze s námi vyrazit i přes cafeterii Benefit plus program.

Benefit plus logo

Nebo se zeptejte svého zaměstnavatele, zda můžete čerpat na dovolenou z fondů FKSP. Rádi vašemu zaměstnavateli vystavíme na akci s námi fakturu. Jenom to musíme vědět dostatečně dopředu, nejlépe při objednávání akce.


Chcete více výhod? Nechte nám vzkaz s uvedením kontaktní osoby ve vaší společnosti. Rádi vašemu zaměstnavateli nabídneme spolupráci s našim spolkem. Podaří-li se spolupráci realizovat, vyberte si libovolnou akci dle dohody pro vás jako pozornost.


Zapojte se do našeho týmu! Možností je hodně, od pomocných prací až po plánování a organizaci akcí. Aktuálně hledáme: instruktory vodní turistiky a raftingu a figuranty prožitkových kurzů první pomoci. Vaši snahu odměníme akcí pro vás na naše náklady, příspěvky na školení, doškolovací kurzy a příspěvky na vybavení. A samozřejmě skvělou práci s lidmi pro lidi v přírodě.

 

Kontakt pro více informací, individuální požadavky a nabídku spolupráce: Ing. Petr Goldmann, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 724480632

Program může být vzhledem k aktuální situaci adekvátně upraven. Akce se řídí smluvními podmínkami spolku Sportovní-klub.cz, z.s. Akce se koná za každého počasí a při minimálním počtu přihlášených osob.

Těšíme se na vás!
Tým spolku Sportovní-klub.cz

Comments

loga partneri 2017 10