Červencové chorvatské řeky s koupáním v moři

červencové chorvatské řeky

 

Červencové chorvatské řeky s koupáním v moři

„po stopách Vinnetou náčelníka Apačů“

akce vhodná pro rodiny s dětmi a začátečníky

skvělé 3 řeky, 3 dny odpočinek u moře a jen 4 dny dovolené

18. – 24. 7. 2019


Nejúspěšnější akce našeho klubu je opět zde! Aktivně strávená dovolená na řekách i moři. Odjíždíme ve čtvrtek odpoledne, návrat ve čtvrtek v ranních hodinách. Letos si zopakujeme tuto krásnou, sluncem zalitou, rakijí a výborným jídlem v místních hospůdkách vonící zemi.

Čekají nás tři krasové řeky v čele se slavnou Rio Pecos (Zrmanja), kde svůj pádlerský um na děravé kánoi předváděl Old Shatterhand či na voru náčelník Apačů Vinnetou. My budeme splouvat také na kánoi s dírou, a to konkrétně na vylévací Barace.

A co nás na řekách čeká? Krásně čistá (ale zejména na Mrežnici překvapivě studená) voda bez lidí, s želvami a spoustou jiné fauny a flory okolo. Klidná voda, zpestřená bezpočtem, až na výjimky, sjízdných stupňů (jednou z výjimek je desetimetrový vodopád na Zrmanji, kde budeme nafukovačky shazovat).

Celou akci jsme nově sestavili přidáním volného dne u moře tak, aby zpáteční návrat v noci byl po celodenním odpočinku u moře pro všechny co nejméně náročný.

Tato akce je vhodná i pro začátečníky a rodiny s dětmi, nutno ale počítat s delší dobou na vodě.

Program:
čtvrtek: odjezd z nástupních míst po cca 17 h (bude upřesněno v instrukcích před akcí)
pátek: dospání, splutí průzračné Mrežnice, dospání v pěkném kempu u vodopádu s dobrým vínem a kvalitní rakii
sobota: splutí Korany 23 km, cca 8 hodin – dlouhý den plný pádlování a skoků, spaní na tábořišti u města Slunj včetně prohlídky města vodopády a mlýny protkaného

neděle: dopolední přejezd k moři (cca 3 hodiny), volný den u moře, spaní v pěkném kempu u moře, koupání, pohoda, relax, vyjížďky na SUPu (stand-up-paddleboard) (možnost výletu na Zadar a NP Paklenica za příspěvek dle zájmu a obsazení vozidel)
pondělí: přejezd do 45 min, splutí řeky Zrmanja (Rio Pecos) 14 km, cca 5 hodin, přesun k moři, spaní ve stejném kempu, odpočinek, možnost společné večeře místních specialit darů moře
úterý: celodenní odpočinek u moře, noční bezpečný přejezd do ČR
středa: návrat do ČR na nástupní místa


Obtížnost: Na řekách se nachází různě vysoké přírodní stupně, mezi nimi i pod nimi je klidná voda. Akce je vhodná i pro začátečníky, pro které máme nafukovací lodě.

 

Ubytování: Cestu dospíme u řeky, druhou noc budeme spát v pěkném kempu u Mrežnice, třetí noc spíme na tábořišti u města Slunj, odkud budeme druhý den sjíždět Koranu (suchý záchod, pitná voda, ve městě restaurace, obchody). Následující dvě noci budeme v pěkném kempu u moře (přímořský kemp, výborně vybavený, v letovisku obchody, restaurace).

Doprava: Doprava je z tradičních nástupních míst, kterými jsou: Havířov, Ostrava, popř. dle předchozí domluvy FM a po cestě směr Olomouc, Brno, Mikulov (záleží na počtu zájemců z daného místa). Příspěvek zahrnuje ubytování ve vašich stanech při obsazení min. 2 osob. Čím lépe se poskládáme, tím více budeme mít v autě místa.

 

Odjezd z nástupních míst plánujeme ve čtvrtek v cca v 17:00, přesný čas a místo bude upřesněno v podrobných propozicích, které vám zašleme v týdnu konání akce. Předpokládaný návrat do ČR ve středu v ranních hodinách v cca 7:00h Havířov/Frýdek Místek. Čas je pouze orientační, může se změnit v závislosti na včasném odjezdu, dopravních či dalších podmínkách.

 

Přejete-li si přijet vlastní dopravou, neváhejte se ozvat, na podmínkách se domluvíme. Tuto možnost ale vzhledem putovnímu charakteru akce a tím spojeným převozům aut nedoporučujeme.

 

Příspěvek účastníka u přihlášení:

7.900 Kč

 

Dětský zvýhodněný příspěvek pro děti do 6,99 let v doprovodu rodiče nebo jiného dospělého zástupce:

6.900 Kč

 

Dotovaný příspěvek 50 % pro zaměstnance spolupracujících společností:

3.950 Kč

 

Přihlásit se můžete zde: https://forms.gle/W9QNJoahDwR3o3d28

 

Příspěvek zahrnuje:

Dopravu z uvedených nástupních míst s přejezdy, místo na lodi, pádlo, vestu, helmu, kempovné (ubytování ve vašich stanech – min. 2 osoby na stan), poplatek za splutí Zrmanji, příruční gril.

Část příspěvku účastníka bude použitý na akce pro děti, mládež a postižené osoby formou podpory sportovních akcí a prožitkových kurzů první pomoci. Znáte organizaci, kterou máme podpořit? Napište nám!

 

Příspěvek nezahrnuje:

Cestovní pojištění (pozor na správně zvolený typ s ohledem na plánované aktivity, doporučujeme sjednání do WW III, v případě potřeby vám rádi poradíme), neopren, vodáckou bundu (možnost půjčení kompletu neopren plus bunda za příspěvek 300 Kč na celou akci), dopravu na výlet a případné vstupné, stravu a nic co není vysloveně uvedeno.

 

Použití neoprenu doporučujeme zejména pro na zimu citlivé osoby a děti, voda v řekách je i přes velmi horké počasí velmi studená.

Další možnosti: Lze s námi vyrazit i přes cafeterii Benefit plus program:

Nebo se zeptejte svého zaměstnavatele, zda můžete čerpat na dovolenou z fondů FKSP. Rádi vašemu zaměstnavateli vystavíme na akci s námi fakturu. Jenom to musíme vědět dostatečně dopředu, nejlépe při objednávání akce.


Chcete více výhod? Nechte nám vzkaz s uvedením kontaktní osoby ve vaší společnosti. Rádi vašemu zaměstnavateli nabídneme spolupráci s našim spolkem. Podaří-li se spolupráci realizovat, vyberte si libovolnou akci dle dohody pro vás jako pozornost.

Benefit plus logo


Zapojte se do našeho týmu! Možností je hodně, od pomocných prací až po plánování a organizaci akcí. Aktuálně hledáme: instruktory vodní turistiky a raftingu a figuranty prožitkových kurzů první pomoci. Vaši snahu odměníme akcí pro vás na naše náklady, příspěvky na školení, doškolovací kurzy a příspěvky na vybavení.  A samozřejmě skvělou práci s lidmi pro lidi v přírodě.

Kontakt pro více informací, individuální požadavky a nabídku spolupráce: Ing. Petr Goldmann, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 724480632
 
Program může být vzhledem k aktuální situaci adekvátně upraven. Akce se řídí smluvními podmínkami spolku Sportovní-klub.cz, z.s. Akce se koná za každého počasí a při minimálním počtu přihlášených osob.

Těšíme se na vás!
Tým spolku Sportovní-klub.cz

Comments

loga partneri 2017 10