Řeka Tara v nejhlubším kaňonu Evropy

Tara

Pohraničí Bosny a Černé Hory - Evropské Colorado

výstup na nejvyšší vrchol Bosny a Hercegoviny - hora Maglič

pečlivě zmapováno, návrat do ČR je rozdělený do několika etap

6. – 14. 8. 2019

Letošní akcí sezóny bude splutí balkánské řeky Tara. Ta protéká pohraničí Bosny a Černé Hory, v nejhlubším kaňonu Evropy tzv. Evropské Colorado. Panenská příroda, vodopády, jeskyně, vyvěračky pramenů průzračně čisté vody ze skal.
Předvojem této akce předcházela přípravná fáze, kde jsme si vodácké i jiné terény pečlivě zmapovali tak, abychom optimalizovali čas strávený na cestě a aby nám společný výlet dal maximum zábavy a odpočinku. Zážitků z akce bude i letos hodně!

Akce je vhodná pro začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé na vodě.

Splouvat budeme na dvoumístných Barakách.

Předběžný plán akce:

Úterý: odjezd v odpoledních hodinách po 15 hod/ čas bude upřesněn v týdnu akce/ z nástupních míst: Havířov, Ostrava, Olomouc, Brno dále směr Rakousko – Maďarsko – Chorvatsko – Bosna.

Středa: odpočinek v dobře vybaveném kempu u řeky Driny, nácvik techniky jízdy na vodě, a záchrany, relaxační splutí řeky Driny (na vodě 2-3 hod.), dokup zásob v místních obchůdcích (zde doporučujeme zejména potraviny od místních – sýry, uzené, špek…), následuje uvítací party.

Čtvrtek: přesun na nástupní místo do národního parku k řece a splutí Tary 1.úseku, pojedeme pohodově – relaxační úsek, na kterém budeme míjet jeskyně a vyvěračky křišťálové vody, v průběhu splutí zastávka s prohlídkou meandrů protékajícího pramene malé jeskyně, spíme v kaňonu Tary na kempovacím místě.

Pátek: pokračování ve splutí Tary 2.úsek, řeka svým charakterem toku bude pokračovat svými krásami předešlého dne, procvičíme si perfektní ovládání lodě, k čemuž využijeme připravené vodácké hry, spíme v pěkném kempu.

Sobota: pokračování splutí Tary 3.úsek, řeka nabere na spádu a svým charakterem ověří zkušenosti technické znalosti ovládání lodě posádek, splutí bude probíhat opět nádhernou přírodou, doplujeme přímo do našeho kempu, ve kterém jsme bivakovali první noc.

Neděle: dokup potravin a zásob, krátký přesun do národního parku Sútjeska s návštěvou památníků bojů, následuje pěší výstup na úpatí hory Maglič, kde budeme tábořit, noční pozorování hvězd u táboráku.

Pondělí: z úpatí hory výstup na nejvyšší horu Bosny a Hercegoviny – Maglič (pozn. P.G.: frajeři to dávají s Barakou na zádech/ oproti rajčeti), pro ty co si budou chtít odpočinout - výstup k vodopádům a horskému jezeru s možnosti téměř celodenního odpočinku a relaxace.

Úterý: sestup a přiblížení se k naší vlasti přesunem do Maďarska k jezeru Balaton, kde si odpočineme. Následuje noční přesun do ČR.

Středa: Příjezd do ČR v ranních hodinách.

Příspěvek účastníka u přihlášení:

8.900 Kč

Dotovaný příspěvek 50 % pro zaměstnance spolupracujících společností:

4.450 Kč

Přihlásit se můžete zde: https://forms.gle/TD9nfJ1JTsi6svVx6

dopravu z uvedených nástupních míst s přejezdy a výlety, místo na lodi, neopren, vodáckou bundu, pádlo, plovací vestu, helmu, kempovné (ubytování ve vašich stanech – min. 2 osoby na stan), instruktory vodní turisitky a raftingu, příruční gril.

Cestovní pojištění (pozor na správně zvolený typ s ohledem na plánované aktivity, doporučujeme sjednání do WW III, v případě potřeby vám rádi poradíme), stravu, vstupné.

Povolení za vstup do národního parku a za splutí řeky Tara, předpoklad cca 40 EUR/ os, poplatek se mění dle místních zvyklostí a nelze jej předem přesně určit.

Doprovodné vozidlo pro naší bagáž tj. našimi stany, spacáky a zásobami potravin na místa kempování na řece Tara, za poplatek rozpočítaný mezi všechny členy výpravy, předpoklad cca 10 EUR/ os., poplatek se mění dle místních zvyklostí a nelze jej předem přesně určit.

Na této akci uvítáme zkušeného řidiče pro střídání oproti dohodnuté kompenzaci. Jste-li, dopředu nám dejte vědět! Díky.

Další možnosti: Lze s námi vyrazit i přes cafeterii Benefit plus program.

Benefit plus logo

Nebo se zeptejte svého zaměstnavatele, zda můžete čerpat na dovolenou fondů FKSP. Rádi vašemu zaměstnavateli vystavíme na akci s námi fakturu. Jenom to musíme vědět dostatečně dopředu, nejlépe při objednávání akce.

Chcete více výhod? Nechte nám vzkaz s uvedením kontaktní osoby ve vaší společnosti. Rádi vašemu zaměstnavateli nabídneme spolupráci s našim spolkem. Podaří-li se spolupráci realizovat, vyberte si libovolnou akci dle dohody pro vás jako pozornost.

Zapojte se do našeho týmu! Možností je hodně, od pomocných prací až po plánování a organizaci akcí. Aktuálně hledáme: instruktory vodní turistiky a raftingu a figuranty prožitkových kurzů první pomoci. Vaši snahu odměníme akcí pro vás na naše náklady, příspěvky na školení, doškolovací kurzy a příspěvky na vybavení. A samozřejmě skvělou práci s lidmi pro lidi v přírodě.

Kontakt pro více informací, individuální požadavky a nabídku spolupráce: Ing. Petr Goldmann, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 724480632