Jarní Salza – nejlepší splutí celého roku

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Jarní Salza – nejlepší splutí celého roku 25. – 27. 5. 2018

Řeka Salza se řadí mezi nejoblíbenější akce našeho klubu. Je vhodná pro začínající na divoké vodě i pro zkušené matadóry. Není vodáka, který by neměl ponětí o této výborné možnosti divoké vody v Rakousku, která uspokojí i tu nejnáročnější vodáckou duši.

První den ponoříme lodě a pádla do průzračné vody řeky v horní polovině toku Salzy, která se dá i pít! Vrcholem splutí bude překonání známé peřeje u kempu Wildalpen a sjezd ukončíme před známou soutěskou, kterou si necháme po pořádném odpočinku až na další den.
Večerní párty v kempu si zpříjemníme táborákem nebo posezením u kytary. V kempu je i čepované pivo, které si jistě po celém dni na vodě zasloužíme.
Nedělní splutí zahájíme na místě, na kterém jsme ukončili sobotní splutí. Budeme pokračovat vstříc krásným peřejím a útvarům na řece, které budou nabývat na síle i intenzitě a my si jich budeme dosytnosti užívat. Uděláme si zastávku i u známého skákacího místa u visutého mostu, kde budete mít možnost skočit si z výšky můstku do řeky. Vrcholem splutí je průjezd krásnou soutěskou, která bude třešničkou na celém dortu víkendového splutí.
Konec května je ideální doba, kdy je krásné počasí a lze i chytnout slušný stav vody v řece. Doporučujeme proto tyto dřívější termíny pro splutí.

Ubytování

Obě noci přespíme v dobře vybaveném kempu v cíli splutí, je zde slušné zázemí: WC, sprchy, bar, ohniště i společenská místnost v případě nepřízně počasí.

Je zde možnost za příplatek 300 Kč zajištění přespání v matrazzeplace, což je podkrovní společná místnost s oddělenými kójemi vybavenými kvalitními matracemi. Pro ty, kteří si chtějí ušetřit své síly a čas a pořádně si odpočinout, doporučujeme právě tento typ nocování.

pátek: Odjezd v podvečerních hodinách, příjezd večer do kempu Palfau k řece Salza, ubytování v mattrazeplace nebo rozestavění stanů a dospání.
sobota: Instruktáž techniky na divoké vodě, sebezáchrany a záchrany tonoucího, rozdělení vodácké výbavy a po společném fotu splutí horního úseku Salzy (WW II – III-).
Přejezd do kempu a pokračování v předchozí večer započaté zábavě, odpočinek.
neděle: Salza, splutí druhé poloviny Salzy včetně vyhlášené soutěsky (WW II – III).
Balení a nakládka věcí, odjezd a bezpečný návrat do ČR v nočních hodinách.

Obtížnost

WW II – III vhodné pro začínající na divoké vodě i zkušenější vodáky

Program může být vzhledem k aktuální situaci adekvátně upraven. Akce se řídí smluvními podmínkami Sportovního-klubu.cz, z.s. Akce se koná při minimálním počtu přihlášených osob. Účastníci berou na vědomí, že se akce účastní na vlastní nebezpečí. Instruktor může definitivně rozhodnout o změně programu akce.

Tým Sportovního-klubu.cz

Příspěvek účastníka u přihlášení: 2.490 Kč

Dotovaný příspěvek 50% pro zaměstnance spolupracujících společností: 1.245 Kč

dopravu, kempování ve vašem stanu (min. 2 osoby na stan), místo na lodi, pádlo, vestu, helmu, neoprén, vodáckou bundu, společný voděodolný vak, instruktáž techniky jízdy a sebezáchrany a záchrany, svoz suchých věcí do cíle plavby, doprovod instruktorů vodní turistiky a raftingu a skvělou zábavu.

pojištění, nocování v matrazzeplace (za příspěvek 300 Kč)

Další možnosti: Lze s námi vyrazit i přes cafeterii Benefit plus program:

Výsledek obrázku pro benefit plus

Nechte nám vzkaz s uvedením kontaktní osoby ve vaší firmě. Vašemu zaměstnavateli nabídneme spolupráci s naší neziskovou organizací a Vy od nás dostanete bonus za doporučení ve formě akce zdarma :-)

Srovnejte ceny s jinými sdruženími v regionu! Najdete-li při stejném rozsahu námi nabízených služeb původní cenu lepší, cenu dorovnáme a jako dárek od nás dostanete láhev kvalitního vína. Za výhodnými cenami si stojíme :o)

Možností je hodně, od drobných pomocných prací, zpracování videí, až po plánování a organizace akcí. Aktuálně hledáme: instruktory, figuranty zážitkových kurzů první pomoci, kronikáře, pomoc pro nakládku a vykládku lodí a další. Vaši snahu oceníme individuálně dohodnutou slevou až 100% z ceny akce, příspěvky na školení a doškolovací kurzy, příspěvky na vybavení a skvělou práci s lidmi pro lidi v přírodě :o)