Rafting na letecké Bystřičce a Moravici z Kružberku

bystricka-2016

Rafting na letecké Bystřičce a Moravici z Kružberku 25. – 27. 5. 2018

Letošní květnovou novinkou je dvojkombinace Bystřičky a Moravice. Je to z důvodů vypuštění přehrad u obou akcí ve stejném termínu, kde Bystřička poteče pouze v sobotu. Proto využijeme neděli v pokračování načaté zábavy na vodě na Moravici, v oblíbeném úseku z Kružberku, který se splouvá pro častý nedostatek vody v přehradách jen několikrát do roka.

Rafting na letecké Bystřičce

Letecký den v království jezů, tobogán, rodeo. Nejen takto lze popsat Bystřičku. Peřej na této řece nenajdete, zato různých jezů, splavů, stupňů, prahů atd. je na úseku necelých 6 km přes 20, nejvyšší z nich jsou vysoké 1,5 m a všechny jsou bezpečně sjízdné. Úsek lze splout za den při dobrých podmínkách několikrát!
Poplujeme zejména na raftech, tudíž je akce vhodná i pro vás, kdo nemáte zkušenosti s vodou a dále pro rodiny s dětmi, svezete se zkušeným kapitánem z našich řad. Vy, co už máte ledacos sjeto, máme další atrakci – splutí na Barace. Výživné, s dutiny proplachujícími válci, prověří koordinaci i těch nejzkušenějších posádek.

Rafting na Moravici z hráze Kružberk

Moravici lze nazvat řekou učitelkou. Pěkně teče, je nezáludná. Jednoduché peřejky prověří čerstvě nabyté zkušenosti. Jarní splutí, kdy se pouští voda z přehrady Kružberk. Splutí je vhodné pro začínající vodáky a rodiny s dětmi. Všichni si tak mají ideální možnost vyzkoušet splutí tekoucí řeky na plastové nebo nafukovací dvojmístné kánoi, pro začátečníky nebo rodiny s dětmi na raftu! Pro větší požitek z jízdy máme v nabídce i SUPy (paddleboardy).
Pro ty vodáky, kteří už mají ledacos sjeto, nabízí řeka s krásným okolím relaxaci a příjemný jarní odpočinek bez unavujících olejů.

Páteční přejezd na místo startu do Bystřičky, kempování na louce s posezením u kytary.

Sobotní sjezd Bystřičky (pokud budeme šikovní, zvládneme Bystřičku sjet 2 – 3x), odpolední přesun pod hráz Kružberk. Bivakování na volno pod hrází Kružberk. Způsobovače zábavy typu ohnivá voda, hudební nástroje, k posezení u kytary jsou vítány!

Nedělní sjezd Moravice v úseku Kružberk – Vítkov Podhradí (kemp), ukončení akce.

Návrat zpět na nástupní místa v podvečerních hodinách.

Obtížnost

Bystřička WW nespecikované
Moravice WW I – WW I+

Ubytováni