Srpnové chorvatské řeky s koupáním v moři

Srpnové chorvatské řeky

Srpnové chorvatské řeky s koupáním v moři

„po stopách Vinnetou náčelníka Apačů“

akce vhodná pro rodiny s dětmi a začátečníky

skvělé 3 řeky se 2 dny odpočinku u moře (a pouze 3 dny dovolené)

20. – 25. 8. 2019


Nejúspěšnější akce našeho klubu je opět zde! Aktivně strávená dovolená na řekách i moři. Odjíždíme v úterý podvečer, návrat v neděli v dopoledních hodinách. Potřebujete pouze 3 dny dovolené. Letos si zopakujeme tuto krásnou, sluncem zalitou, rakijí a výborným jídlem v místních hospůdkách vonící zemi. 

 

Čekají nás tři krasové řeky v čele se slavnou Rio Pecos (Zrmanja), kde svůj pádlerský um na děravé kánoi předváděl Old Shatterhand či na voru náčelník Apačů Vinnetou. My budeme splouvat také na kánoi s dírou, a to konkrétně na vylévací Barace.

 

A co nás na řekách čeká? Krásně čistá (ale zejména na Mrežnici překvapivě studená) voda bez lidí, s želvami a spoustou jiné fauny a flory okolo. Klidná voda, zpestřená bezpočtem, až na výjimky, sjízdných stupňů (jednou z výjimek je desetimetrový vodopád na Zrmanji, kde budeme nafukovačky shazovat).

 

Tato akce je vhodná i pro začátečníky a rodiny s dětmi, nutno ale počítat s delší dobou na vodě. 

 

 

Program: 
úterý: odjezd z nástupních míst po cca 17 h (bude upřesněno v instrukcích před akcí)
středa: dospání, splutí průzračné Mrežnice, odpočinek v pěkném kempu u vodopádu s dobrým vínem a kvalitní rakii

čtvrtek: splutí Korany 23 km, cca 8 hodin – dlouhý den plný pádlování a skoků, spaní na tábořišti u města Slunj včetně prohlídky města vodopády a mlýny protkaného

pátek: splutí řeky Zrmanja (Rio Pecos) 14 km, cca 5 hodin, ubytování v pěkném kempu u moře, koupání, pohoda, relaxodpočinek, možnost společné večeře místních specialit darů moře
sobota: celodenní odpočinek, možnost vyjížďky na našich SUPech (stand-up-paddleboardy), noční přejezd zpět

neděle: návrat do ČR v dopoledních hodinách na nástupní místa


Obtížnost: Na řekách se nachází různě vysoké přírodní stupně, mezi nimi i pod nimi je klidná voda. Akce je vhodná i pro začátečníky, pro které máme nafukovací lodě.

 

Ubytování: Cestu dospíme u řeky, druhou noc budeme spát v pěkném kempu u Mrežnice, třetí noc spíme na tábořišti u města Slunj (suchý záchod, pitná voda, ve městě restaurace, obchody). Následující noc budeme v pěkném kempu u moře (přímořský kemp, výborně vybavený, v letovisku obchody, restaurace). 

 

Doprava: Doprava je z tradičních nástupních míst, kterými jsou: Havířov, Ostrava, popř. dle předchozí domluvy FM a po cestě směr Olomouc, Brno, Mikulov (záleží na počtu zájemců z daného místa). Příspěvek zahrnuje ubytování ve vašich stanech při obsazení min. 2 osob. Čím lépe se poskládáme, tím více budeme mít v autě místa.

 

Odjezd z nástupních míst plánujeme v úterý v cca v 17:00, přesný čas a místo bude upřesněn v podrobných propozicích, které vám zašleme v týdnu konání akce. Předpokládaný návrat do ČR v neděli v ranních hodinách v cca 7:00h Havířov/Frýdek Místek. Čas je pouze orientační, může se změnit v závislosti na včasném odjezdu, dopravních či dalších podmínkách.

 

Přejete-li si přijet vlastní dopravou, neváhejte se ozvat, na podmínkách se domluvíme. Tuto možnost ale vzhledem putovnímu charakteru akce a tím spojeným převozům aut nedoporučujeme.

 

Příspěvek účastníka u přihlášení:

7.600 Kč

 

Dětský zvýhodněný příspěvek pro děti do 6,99 let v doprovodu rodiče nebo jiného dospělého zástupce:

6.600 Kč

Dotovaný příspěvek 50 % pro zaměstnance spolupracujících společností:

3.800 Kč

 

Přihlásit se můžete zde: https://forms.gle/3PRTqgn3M1xH3zob9

 

Příspěvek zahrnuje:

Dopravu z uvedených nástupních míst s přejezdy, místo na lodi, pádlo, vestu, helmu, kempovné (ubytování ve vašich stanech – min. 2 osoby na stan), poplatek za splutí Zrmanji, příruční gril.

Část příspěvku účastníka bude použitý na akce pro děti, mládež a postižené osoby formou podpory sportovních akcí a prožitkových kurzů první pomoci. Znáte organizaci, kterou máme podpořit? Napište nám!

 

Příspěvek nezahrnuje:

Cestovní pojištění (pozor na správně zvolený typ s ohledem na plánované aktivity, doporučujeme sjednání do WW III, v případě potřeby vám rádi poradíme), neopren, vodáckou bundu (možnost půjčení kompletu neopren plus bunda za příspěvek 300 Kč na celou akci), dopravu na výlet a případné vstupné, stravu a nic co není vysloveně uvedeno.

Použití neoprenu doporučujeme zejména pro na zimu citlivé osoby a děti, voda v řekách je i přes velmi horké počasí velmi studená.

 

Další možnosti: Lze s námi vyrazit i přes cafeterii Benefit plus program:

Benefit plus logo

Nebo se zeptejte svého zaměstnavatele, zda můžete čerpat na dovolenou fondů FKSP. Rádi vašemu zaměstnavateli vystavíme na akci s námi fakturu. Jenom to musíme vědět dostatečně dopředu, nejlépe při objednávání akce.

 

Chcete více výhod? Nechte nám vzkaz s uvedením kontaktní osoby ve vaší společnosti. Rádi vašemu zaměstnavateli nabídneme spolupráci s našim spolkem. Podaří-li se spolupráci realizovat, vyberte si libovolnou akci dle dohody pro vás jako pozornost.

 

Zapojte se do našeho týmu! Možností je hodně, od pomocných prací až po plánování a organizaci akcí. Aktuálně hledáme: instruktory vodní turistiky a raftingu a figuranty prožitkových kurzů první pomoci. Vaši snahu odměníme akcí pro vás na naše náklady, příspěvky na školení, doškolovací kurzy a příspěvky na vybavení. A samozřejmě skvělou práci s lidmi pro lidi v přírodě.

 

Kontakt pro více informací, individuální požadavky a nabídku spolupráce: Ing. Petr Goldmann, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 724480632

 

Program může být vzhledem k aktuální situaci adekvátně upraven. Akce se řídí smluvními podmínkami spolku Sportovní-klub.cz, z.s. Akce se koná za každého počasí a při minimálním počtu přihlášených osob.

 

Těšíme se na vás!
Tým spolku Sportovní-klub.cz

Comments

loga partneri 2017 10