Chorvatské řeky s koupáním v moři

1
3
2
4
Previous Next Play Pause
1 2 3 4
 

Chorvatské řeky s koupáním v moři 20. 7. – 26. 7. 2018

Nejúspěšnější akce našeho klubu je opět zde! Aktivně strávené dovolené na řekách i moři. Odjíždíme v pátek odpoledne, návrat ve čtvrtek v ranních hodinách. Letos si zopakujeme tuto krásnou, sluncem zalitou, rakijí a výborným jídlem v místních hospůdkách vonící zemi.

Čekají nás tři krasové řeky v čele se slavnou Rio Pecos (Zrmanja), kde svůj pádlerský um na děravé kánoi předváděl Old Shatterhand či na voru náčelník Apačů Vinnetou. My budeme splouvat také na kánoi s dírou a to konkrétně na vylévací Barace. Pro zkušenější nebo odvážné začátečníky jsou k dispozici i klasické plasťáky (dle min. počtu přihlášených na tuto akci).


A co nás na řekách čeká? Krásně čistá (ale zejména na Mrežnici překvapivě studená) voda bez lidí, s želvami a spoustou jiné fauny a flory okolo. Klidná voda, zpestřená bezpočtem, až na výjimky, sjízdných stupňů (jednou z výjimek je desetimetrový vodopád na Zrmanji, kde budeme nafukovačky shazovat a plasťáky spouštět na lanovce).

 

Celou akci jsme nově sestavili přidáním volného dne u moře tak, aby zpáteční návrat v noci byl po celodenním odpočinku u moře pro všechny co nejméně náročný.

Tato akce je vhodná i pro začátečníky a rodiny s dětmi, nutno ale počítat s delší dobou na vodě.

 

Program

pátek: Odjezd z nástupních míst po 17h (bude upřesněno v instrukcích před akcí)
sobota: Dospání, splutí průzračné Mrežnice, přejezd k místu spaní cca 45 min, spaní na tábořišti u města Slunj
neděle: Splutí Korany (23 km, cca 8 hodin – dlouhý den plný pádlování a skoků), poté přejezd k moři (3 hodiny). Spaní v kempu u moře, noční vyjížďky na plasťácích nebo SUPu (stand-up-paddleboard), koupání, pohoda, relax
pondělí: Volný den u moře (možnost výletu na Zadar a NP Paklenica za příspěvek dle zájmu a obsazení vozidel). Spaní ve stejném kempu.
úterý: Přejezd do 45 min, splutí řeky Zrmanja (Rio Pecos) 14 km, cca 5 hodin, přesun k moři, odpočinek.
středa: Celodenní odpočinek u moře, noční bezpečný přejezd do ČR.
čtvrtek: Návrat do ČR na nástupní místa.

 

Obtížnost

Obtížnost: Na řekách se nachází různě vysoké přírodní stupně, mezi nimi i pod nimi je klidná voda. Akce je vhodná i pro začátečníky, pro které máme nafukovací lodě. K dispozici je pak omezený počet plastových lodí pro pokročilé vodáky či odvážné začátečníky (dle počtu přihlášených). Obtížnější místo je kaňon na začátku Korany, v případě nepříznivých podmínek (málo vody) lze začít za ním. Ubytování: Cestu dospíme u tábořiště (voda z řeky po převaření pitná). Druhou noc budeme spát na tábořišti u města Slunj, odkud budeme druhý den sjíždět Koranu (suchý záchod, pitná voda, ve městě restaurace, obchody). Následující tři noci budeme v kempu u moře (přímořský kemp, výborně vybavený, v letovisku obchody, restaurace).

 

Ubytováni

Spát budeme v kempech (Vyšší Brod, Rožmberk, Český Krumlov, a Dívčí Kámen nebo Zlatá Koruna), nezapomeňte si proto stany (cena zahrnuje min. 2 osoby na stan). Kempy jsou standardně vybaveny, restaurace i obchody se nachází přímo v kempu i v rozumné docházkové vzdálenosti, stejně tak i historické památky.

 

Doprava

Doprava je v ceně akce z tradičních nástupních míst, kterými jsou: Havířov, Ostrava, popř. dle předchozí domluvy FM a po cestě směr Olomouc, Brno, Mikulov (záleží na počtu zájemců z daného místa). Příspěvek zahrnuje ubytování ve vašich stanech při obsazení min. 2 osob. Čím lépe se poskládáme, tím více budeme mít v autě místa.
Odjezd z nástupních míst plánujeme cca v 17:00, přesný čas a místo bude upřesněno v podrobných propozicích, které vám zašleme v týdnu před akcí. Předpokládaný návrat do ČR ve čtvrtek v ranních hodinách v cca 6:00h Havířov/Frýdek Místek. Čas je pouze orientační, může se měnit oběma směry v závislosti na včasném odjezdu, dopravních či dalších podmínkách.
Přejete-li si přijet vlastní dopravou, neváhejte se ozvat, na podmínkách se domluvíme. Tuto možnost ale vzhledem putovnímu charakteru akce a tím spojeným převozům aut nedoporučujeme.

 

Těšíme se na vás! 
Tým Sportovního-klubu.cz :-)

 

Příspěvek účastníka u přihlášení: 6.700 Kč

Dětský zvýhodněný příspěvek pro děti do 15. narozenin v doprovodu rodiče nebo jiného dospělého zástupce. 5.900 Kč

Dotovaný příspěvek 50% pro zaměstnance spolupracujících společností: 3.350 Kč

 

Příspěvek zahrnuje:

Dopravu z uvedených nástupních míst s přejezdy, místo na lodi, pádlo, vestu, helmu, kempovné (ubytování ve vašich stanech – min. 2 osoby na stan), poplatek za splutí Zrmanji, gril.

 

Část příspěvku účastníka bude použitý na akce pro děti, mládež a postižené osoby formou podpory sportovních akcí a prožitkových kurzů první pomoci. Znáte organizaci, kterou máme podpořit? Napište nám!

 

Příspěvek nezahrnuje:

Cestovní pojištění (pozor na správně zvolený typ s ohledem na plánované aktivity, doporučujeme sjednání do WW III, v případě potřeby vám rádi poradíme), neoprén, vodáckou bundu (možnost půjčení kompletu neoprén plus bunda za příspěvek 300 Kč na celou akci), dopravu na výlet a případné vstupné, stravu a nic co není uvedeno.
Použití neoprénu doporučujeme zejména pro na zimu citlivé osoby a děti, voda v řekách je i přes velmi horké počasí velmi studená.

 

Další možnosti:

Lze s námi vyrazit i přes cafeterii Benefit plus program:

Výsledek obrázku pro benefit plus

Nebo se zeptejte svého zaměstnavatele, zda můžete čerpat na dovolenou z fondů FKSP. Rádi vašemu zaměstnavateli vystavíme na akci s námi fakturu. Jenom to musíme vědět dostatečně dopředu, nejlépe při objednávání akce.

 

Chcete i vy dotované ceny?

Nechte nám vzkaz s uvedením kontaktní osoby ve vaší firmě. Vašemu zaměstnavateli nabídneme spolupráci s naší neziskovou organizací a Vy od nás dostanete bonus za doporučení ve formě akce zdarma.

 

Zdá se vám cena vysoká?

Srovnejte ceny s jinými sdruženími v regionu! Najdete-li při stejném rozsahu námi nabízených služeb původní cenu lepší, cenu dorovnáme a jako dárek od nás dostanete láhev kvalitního vína. Za výhodnými cenami si stojíme.

 

Připojte se do našeho týmu!

Možností je hodně, od drobných pomocných prací, zpracování videí, až po plánování a organizace akcí. Aktuálně hledáme: instruktory, figuranty zážitkových kurzů první pomoci, kronikáře, pomoc pro nakládku a vykládku lodí a další. Vaši snahu oceníme individuálně dohodnutou slevou až 100% z ceny akce, příspěvky na školení a doškolovací kurzy, příspěvky na vybavení a skvělou práci s lidmi pro lidi v přírodě.

 

Kontaktní osoba pro přihlášení, více informací, individuální požadavky nebo nabídku spolupráce:

Ing. Petr Goldmann, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. +420724480632

 

Přihlásit se můžete zde: odkaz na formulář

Comments

loga partneri 2017 10