27. – 29. 5. 2022 Rafting na řece Bystřičce v sobotu a řeka Opava v neděli

Rafting na letecké Bystřičce v sobotu a řeka Opava v neděli
27. – 29. 5. 2022

 

Rafting pro celou rodinu pod dohledem našich zkušených instruktorů.

Letošní květnovou novinkou je dvoukombinace Bystřičky a Opavy. Bystřička poteče pouze v sobotu. Proto využijeme neděli v pokračování načaté zábavy na řece Opavě.

V případě nepříznivé hydrometeorologické situace (nedostatku vody) a zrušení povolení vypouštění Bystřičky povodím Odry, bude Bystřička nahrazena řekou Opavou a celovíkendovým splutím řeky Opavy nebo kombinací řeky Opavy a Meandrů Odry. Přihlásivší se účastník bere tuto informaci na vědomí, že se registruje na víkendové splutí. A je jedno jestli řek Bystřička a Opava, nebo obou dní na řece Opavě, nebo kombinací řeky Opavy a Meandrů Odry. Což upřesníme v týdnu konání akce na základě rozhodnutí povodí Odry. Ať už to dopadne jakkoliv a pojedeme kdekoli, kde nám to vodní stav dovolí.

Rafting na letecké Bystřičce
Letecký den v království jezů, tobogán, rodeo. Nejen takto lze popsat Bystřičku. Peřej na této řece nenajdete, zato různých jezů, splavů, stupňů, prahů je na úseku necelých 6 km přes 20, nejvyšší z nich jsou vysoké 1,5 m a všechny jsou bezpečně sjízdné. Úsek lze splout za den při dobrých podmínkách několikrát!


Poplujeme zejména na raftech, tudíž je akce vhodná i pro vás, kdo nemáte zkušenosti s vodou a dále pro rodiny s dětmi, svezete se zkušeným kapitánem z našich řad. Vy, co už máte ledacos sjeto, pro zkušené, máme další atrakci – splutí na Barace. Výživné, s dutiny proplachujícími válci, prověří koordinaci i těch nejzkušenějších posádek.

Meandry Odry

V plánu máme případně přírodní památku Meandry Odry ze Starého Bohumína do Zabelkova ležícího nedaleko hranic v Polsku. Akce je nenáročná, poetická a vhodná pro rodiny s dětmi a začátečníky.

Řeka Opava
Chceme splout úsek Háj ve Slezsku – Jilešovice – Děhylov loděnice. Zastavíme se na dobré jídlo v půli cesty. Řeka je příjemně meandrující a mírně tekoucí. Opět vhodná pro rodiny s dětmi i začátečníky.

Program:
Páteční večerní sraz pod hrází Bystřička (nebo dle libosti sraz v sobotu ráno), kempování na vyhrazené louce určené pořadateli za malý poplatek za stanování, nebo máte možnost zajištění chatek v nedaleké osadě, přímo naproti kempovacího místa, přes lávku. Kdo využije námi zajištěnou dopravu, z Havířova budeme odjíždět až v pátek večer (a pojedeme přes Ostravu, FM, NJ…).


Sobotní ranní sraz na místě startu pod hrází Bystřička (čas upřesníme v instrukcích, které pošleme v týdnu konání akce), uděláme si přejezdy a připravíme se na pendl, všechna auta kterýma dojedete, budou zapojena do logistiky, pokud budeme šikovní, zvládneme Bystřičku sjet 2 (- 3x).

Odpolední přesun na řeku Opavu. Bivakování na volno u nástupního místa. Způsobovače zábavy typu ohnivá voda, hudební nástroje k posezení jsou vítány!


Nedělní sjezd řeky Opavy ve vybraném úseku. Čištění, balení lodí a ukončení akce.
Návrat zpět na nástupní místa v podvečerních hodinách.

Obtížnost
Bystřička WW nespecikované (skoky, prahy, meandry, vrbičky…)
Opava WW I – I-

Ubytování
Na vaše náklady z pátku na sobotu kempování pod hrází Bystřička
Na volno ze soboty na neděli bivakování u řeky Opava

 

Doprava

Vaše vlastní doprava (vhodné spíše pro celé rodiny, nebo více lidí party).

Možnost zajištění naší dopravy za příspěvek 500 Kč na celou akci (doporučujeme). Nástupní místa Havířov – OV – FM – NJ a kdekoliv po cestě (čas upřesníme v týdnu konání akce).

Příspěvek účastníka u přihlášení:
990 Kč

(příspěvek účastníka pro splutí pouze na jeden den/ sobota nebo neděle/ bez dopravy: 790 Kč)

 

Přihlásit se na akci

Příspěvek zahrnuje:
Poplatek za splutí Bystřičky, místo na lodi, pádlo, plovací vestu, helmu, neopren, vodáckou bundu, společný voděodolný vak, záchranné prostředky, lékárničku, instruktáž techniky jízdy, doprovod instruktorů vodní turistiky a raftingu a

dále fotky a záběry focené našim vodáckým foťákem a památeční skupinová fotografie, kterou dostanete od nás na památku ještě na akci (v neděli). A hlavně pohodu, zábavu a skvělé zážitky J

Příspěvek nezahrnuje:

Kempovné, doprava (lze zajistit naši dopravu + 500 Kč), stravu a nic co není vysloveně uvedeno.


Část příspěvku účastníka bude použitý na akce pro děti a mládež dětských domovů prostřednictvím podpory sportovních akcí a prožitkových kurzů první pomoci. Máte organizaci, kterou chcete podpořit? Ozvěte se nám.


Další možnosti: Lze s námi vyrazit i přes cafeterii Benefit plus program.

Nebo se zeptejte svého zaměstnavatele, zda můžete čerpat na dovolenou z fondů FKSP. Rádi vašemu zaměstnavateli vystavíme na akci s námi fakturu. Jenom to musíme vědět dostatečně dopředu, nejlépe při objednávání akce.

Máte svou skupinu, pro kterou chcete vymyslet akci programem i termínem na přání? Ozvěte se nám. Rádi s akcí pomůžeme a na podmínkách se dohodneme. Akce zdarma pro vás, nebo zvýhodnění pro celou skupinu. Záleží na vás, jak s bonusem naložíte.


Zapojte se do našeho týmu! Možností je hodně, od pomocných prací až po plánování a organizaci akcí. Aktuálně hledáme: instruktory vodní turistiky a raftingu a řidiče pro naše dodávky, a další. Vaši snahu odměníme akcí pro vás na naše náklady, příspěvky na školení, kurzy a příspěvky na vybavení. A samozřejmě skvělou práci s lidmi pro lidi v přírodě.

Kontakt pro dotazy, více informací, skupinové požadavky a nabídku spolupráce: Ing. Petr Goldmann, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 724480632

Program může být vzhledem k aktuální situaci adekvátně upraven. Akce se řídí smluvními podmínkami spolku Sportovní-klub.cz, z.s. Akce se koná za každého počasí a při minimálním počtu přihlášených osob.

Těšíme se na vás!
Tým spolku Sportovní-klub.cz

Comments

loga partneri 2017 10