Termín: 3. - 14. 4. 2019  (odjezd středa podvečer – návrat neděle dopoledne)

 

Fyzicky NENÁROČNÁ EXPEDICE s rozšířeným programem nejen pro romantiky napříč severskými zeměmi: Litva/ Hora křížů – Lotyšsko/ Riga (UNESCO) – Estonsko/ Tallinn, Finsko/ Helsinky, národní parky severního polárního kruhu.


Výhoda MALÉ SKUPINY. Na 12 denní akci potřebujete jen 7 dní dovolené. Dlouhou cestu tam i zpět si odpočineme v pohodlí postelích přístavního města Tallinn (přibližně v polovině naší trasy).

 

Pobyt za POLÁRNÍM KRUHEM ve dvou národní parcích OULANKA a PYHA-LUOSTO s možností návštěvy ametystového dolu s možnosti nakutat si vlastní drahokam. Prohlídka SANTOVY VESNICE na polárním kruhu s možností jízdy se psím spřežením HUSKY. Výlet po zamrzlém BALTSKÉM MOŘI k majáku Rivinletto s návštěvou unikátní kavárny na ledě. Město Jyvaskyla a muzeum nejslavnějšího finského designéra a architekta ALVARA AALTY. Závěrem navštívíme HELSINKY.

 

Cílem je POLÁRNÍ ZÁŘE za severním polárním kruhem. 

Spát budeme pokaždé v jiném srubu bez elektřiny na samotě mimo civilizaci. Sruby si vždy připravíme - vytopíme, navaříme si, zahrajeme na kytaru a v noci si budeme užívat krásu POLÁRNÍ ZÁŘE.

 

IMG 10571n

 

 

 

loga partneri 2017 10