Provedli jsme řádný průzkum Rumunských hor a řek oblasti Maramures. Níže pár postřehů z celé akce :-)

pruzkum rumunskych rek

1) Předpříprava vybavení zejména konstrukce kolo-sáněk je důležitá (veškeré vybavení včetně Baraky, jídla a spaní bereme sebou). Ostrou verzi kolosáněk předcházelo testování na trávníku ve Vratimově a tahání mámy po trávě :-)
2) Návštěva vinného sklípku po cestě Sedláček v Kurdějově nebyla nejlepší nápad. Dále nazývejme sklípek mladého chemika :-)
3) Na hranicích měníme peníze, mají srandovní umělohmotné - průsvitné :-)

4) Průvodčí ve vláčku z Vissea místo denního tisku, překapávané kávy ILLY nebo džusu podávají štamprlata s místní pálenkou (opět jsou dále než my) :-)
5) Vláček může i vykolejit. Náš vlak vykolejil hned dvakrát. Proč ne? :-)
6) Kdo si chce sáhnout na fyzické a psychické skorodno svých sil, doporučuji kombinaci - sněžnice - kolosáňky a veškerou bagáž vytáhnout na místní pohoří :-)
7) Pokud parťák řeže do popruhu díry na karabiny a řeknete mu - buď opatrný a neřízni se - řízne se. Raději hned vytahujte lékárnu.
8) Pokud někdo jde kolem a ukazuje jak se seká dřevo se slovy - máte štěstí že jdu právě kolem, zaručeně se sekne. Raději vytáhněte lékárnu.
9) Na sněhu se spí nejlépe! :-)
10) Ranni vstávání ve 4:30h a výšlap s hřebenovkou na nejvyšší horu Toroigra 1930m na východ slunce je obzvlášť silný zážitek :-)
11) Boříte-li se i se sněžnicemi. Nezoufejte, bude hůř až půjdete se sněžnicemi v korytě potoka :-)
12) Bude-li vaše krosna při slaňování padat z kopce cca 100m, nepřistane na břehu ale v potoce :-)
13) Kolosáňky musejní být odolné brodění v potoce. Tam kde jiní odpadávali, my jsme dále pkračovali :-)
14) Ukážete-li bandě nebezpečí a nástrahy řeky, spadne morál. Taháte-li každý 2 - 3 metrový válec, začnete je následně sjíždět a bát se budete jen těch 4 metrových :-)
15) Narazíte-li si při záchranné akci loket, věřte že barva lokte prvního dne není definitivní. Aneb 30 odstínů modré! :-)
16) Důležitý je týmový duch a práce a pomoc ve skupině. Medvěd k týmu NEpatří! :-)
17) Kovářská práce na nápravě kolosáněk se dá udělat i na kameni :-)
18) Stoupne-li voda a nebezpečí na řece tj. silné válce, stromy, spád a vysoké břehy, je super potkat projíždějící dresínu, která vás přibere po kolejích!
19) Pivo se dá čepovat i v autě! Do auta se vleze až 13 vodáků čepující pivo :-)
20) Jízda na vodě 40km za den na katamaránu je zábava. Na Barace nezkoušejte :-)
21) Základem je si akci užít a v pořádku se vrátit. My si navíc přivezli spoustu zážitků, pokory a inspirace pro další akce

loga partneri 2017 10