IMGP2995
IMGP2977
IMGP2985
IMGP2974
IMGP2992
IMGP2986
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

Neuvěřitelné se stalo skutečností!!! A to vše trvalo pouze 11 měsíců!

Od první výzvy předsedy Havířovského Sportovního-klubu.cz Petr Goldmann na Magistrát města Ostravy s návrhem nápravy za účelem zvýšení bezpečnosti, přes e-mailové a dopisové průtahy, až po osobní schůzky a jednání (opravdu jsme se nenechali odbýt), se nakonec podařilo sehnat potřebná povolení všech dotčených úřadů a došlo k samotné implementaci chybějících záchranných prostředků (záchrana podkova s plovoucím lanem, informační a navigační cedule) na dvou problematických stupních (tzv. Jamborovy prahy).

Přesně takových, u kterých se na Ostravici koupají lidé či se zde v těsné blízkosti učí vodácký potěr na kánoích a kajacích a kde za určitého průtoku právě pod těmito prahy skrývá nebezpečí ve formě nebezpečných válců. Přesně takových, na kterých se stávají ty nejtragičtější nehody.

Palec dolů projektantům Jamborových prahů (a všem dotčeným úřadům, které jim to posvětily a schválily), aby tyto života nebezpečné válce pod prahy mohly ohrožovat plavce nebo sportovce.

Chtěl bych poděkovat p.Petru Ptáčkovi z vodácké školy záchrany za odborné rady a doporučení a zástupcům města Ostravy, zejména odboru BOZP pí.Kazimirské za vstřícnost (a pevné nervy s námi) v této věci za účelem zvýšení bezpečnosti spoluobčanů ve sportovní a rekreační zóně na Ostravici.

Doufáme, že nedojde k situaci, kdy musí být použito těchto záchranných prostředků. Nejlepší prevencí je držet patřičný odstup od těchto nebezpečných prahů a válců pod nimi a do těchto nevjíždět ani nevstupovat.

Važte si svého života!

loga partneri 2017 10