Vážení vodáci, kamarádi, přátelé a parťáci.
Představujeme Vám náš nový projekt: *Mládež s hendikepem na rafty!*, který se dostal do čtveřice těch nejlepších v Olomouckém kraji. Pomozte nám nasbírat dostatek financí na asistenty pro mládež s postižením. Podívejte se i na spot, který jsme pro tento účel vytvořili. Jak se vám líbí?rafty hendikep

odra4

Společně se starořeckým bohem moře a vodního živlu - Poseidónem, a Ostravskými vodáky, jsme v sobotu 17. března na ústí Budišovky nad Spálovem na Odře, zahájili vodáckou sezónu. Níže postřehy k akci 

 

 

1) Tání předešlých dní bylo díky čtvrtečnímu a pátečnímu dešti urychleno a voda nám nastoupala na perfektních 152 cm.. Při kontrole počasí doufáme v povodňovku, což správný vodák na vodu nejede, má být totiž kosa.

2) Při pohledu v sobotu ráno z okna -5C, mi běhá mráz po zádech, doufám že Krtek vyměkne. Petr Krtek Přeček doufá v to samé i u mě. Nevyměkne nikdo a proto ráno vyrážíme.
3) Cestou debatujeme o tom, jestli jsme normální. Na konečném verdiktu jsme se neshodli. 
4) Při cestě na nástupní místo nám před autem proběhne stádo jelenů. Nabádám Krtka, ať to pořádně rozjede. Krtek nechce. Jeleni plavou přes řeku. 
5) Na startu nám Poseidón odemyká řeku a nabádá k opatrnosti na akcích. 
6) Krtek jede na kajaku, já jedu na plasťáku. Náš výjezd fotí cca 5 fotoreportérů místních novin a zpravodajců. Nabádám Krtka, ať hned u výjezdu neuděláme ostudu.
7) Krtek hází břehuláka při nasazování šprajdy, takový skoro poloviční eskymák, fotoreportéři mají radost a fotí. Krtek se dostává po svých ke břehu. Krtek začíná galzurovatět.
8) Konečně vyrážíme. Po pár minutách Krtek hlásí, že začíná cítit prsty na rukou, že je to dobré znamení.
9) Po dalších pár minutách Krtek hlásí, že má zmrzlý zadek, a že si není jistý náklony na kajaku, jestli vůbec nějaké dělá.
10) Dostáváme se do cíle splutí k Maria skále. Při zastavování u břehu a pořádným záběrem mé promrzlé oblíbené žluté pádlo praskne.
11) Zahříváme se v hospodě u kamen, Krtek nemůže odepnout vestu, protože je pokrytý souvislou vrstvou ledu. Odtávající voda kape na zem, hospodský nadává že je mokrá podlaha a Krtek šůruje hospodu.
12) Po občerstvení a zahřátí ukončujeme plavbu. U kajaku Krtek zjišťuje, že nevylel vodu, a že v kajaku je led. Snažíme se rozbít a vysypat led. Nejde to, proto kajak i s ledem nakládáme do auta.
13) Pokračujeme na Mlýn, kde máme s Ostravskými vodáky pěkný závěrečný večer u Kytary a vodáckých her tzv. Židlí.

 

Akci hodnotíme za zdařilou. Už se nám podařilo i rozmrznout. Krtkův kajak dále rozmrá na loděnici.

 

I přes mínusové teploty, jsme si splutí náramně užili! Doporučujeme všem vystoupit ze své komfortní zóny! 

Stále se snažíme vymýšlet nové aktivity a rozšiřovat možnosti spolupráce. Dnem 4. února 2018 oficiálně vznikl společný tým - Freetime Team pod hlavičkou Sportovní-klub.cz. U této příležitosti zdatní jedinci provedli výstup na Lysou horu za účelem pokřtění nového loga Freetime Team, a následný společný oběd ve Frýdlantu n. Ostravicí, kde se k nám přidali další členové týmu.
V příjemném prostředí jsme probrali společné vize, plán i aktivity na rok 2018. Je se na co těšit! A my všichni se těšíme na vás! Freetime Team

 

Pracovní logo Freetime Team
IMGP8122
IMGP8124
Previous Next Play Pause
1 2 3

Vážení příznivci, kamarádi a přátelé,zveme vás na 2. ples spolku Sportovní-klub.cz

Loňským vydařeným našim prvním plesem jsme rádi zahájili tradici společného setkávání a dobré zábavy. Kvalitu letošního plesu chceme dále zlepšovat, a proto jsme nově zvolili reprezentační sál obecního úřadu v Horních Bludovicích.
Tyto akce chceme vždy obohatit něčím navíc a to v podobě tradice zvěřinové speciality. Pro letošní ples máme jelena, ze kterého náš šéfkuchař připraví lákavou specialitu která je v ceně vstupného.
V průběhu večera bude i možnost dokoupení zvěřinového guláše a jednohubek. Na pohoštění jsme zvolili založení stolů minerálními vodami, domácími zákusky a kávou. Samozřejmostí bude dobře zásobený bar s čepovaným pivem. K poslechu i tanci zahraje skupina Spectrum. Opět bude bohatá tombola. A kulturní zpestření? Nechte se překvapit :-)


Těšíme se na Vás!

ples 2018

Podzimní Salza aneb babí léto v plném proudu! Pěkné slunečné počasí, parádní stav vody, skvělá parta lidí, snídaně po oba dny z našich zásob, svařák, pohoda... Však posuďte sami a příště pojeďte s námi! Přihlašování na akce Hamerský potok, Vavřinecký potok a Rio Botič v plném proudu! 

Fotky jsou přidány do galerie.

loga partneri 2017 10